Start arrow Aktualności arrow Marszałek Senatu Borusewicz z wizytą w ZEA
Marszałek Senatu Borusewicz z wizytą w ZEA
Redaktor: LK   
Bogdan Borusewicz otworzy dziś w Dubaju Polską Wystawę Narodową.
Chwilę później Marszałek Senatu wystąpi podczas uroczystego otwarcia Polsko-Arabskiego Forum Gospodarczego.

Wystawa i forum to części wielkiego przedsięwzięcia promocyjnego Polski w Zjednoczonych Emiratach Arabskich pod nazwą Polish Business Days. Od dzisiaj do poniedziałku w Dubaju będą prezentować się polskie firmy.

Na Polskiej Wystawie Narodowej w Dubaju zaprezentuje się około 60 polskich firm z różnych dziedzin. Wystawa i Polsko-Arabskie Forum Gospodarcze mają zaprezentować możliwości gospodarcze Polski w Emiratach Arabskich oraz możliwości współpracy handlowo-inwestycyjnej. To także okazja do bezpośrednich kontaktów między polskimi i arabskimi przedsiębiorcami. W ramach forum gospodarczego odbędą się panele dyskusyjne m.in. o inwestycjach, turystyce, energetyce, zdrowiu i medycynie w Polsce i w krajach arabskich.

Po południu marszałek Senatu spotka się z przewodniczącym Federalnej Rady Narodowej Abdulazizem Abdullahem Al-Ghurairem oraz Polonią i uczniami w Polskiej Szkole w Dubaju. W programie jutrzejszego - ostatniego dnia wizyty Bogdana Borusewicza w Dubaju przewidzana jest wizyta w polskiej fabryce opakowań do napojów Can-Pan oraz w siedzibie holdingu Nakheel, gdzie marszalek zapozna się z największymi projektami realizowanymi obecnie w Dubaju.

Źródło: IAR