Start arrow Ogłoszenia drobne arrow Turystyka / Wycieczka - Emiraty Arabskie (+ rejs do Omanu)
Turystyka / Wycieczka - Emiraty Arabskie (+ rejs do Omanu)
Redaktor: MO   
Turystyka / Wycieczka - Emiraty Arabskie (+ rejs do Omanu)

Trasa:  DUBAJ – HATTA – EMIRAT SHARJAH – EMIRAT AJMAN – OMAN – EMIRAT AL AIN – ABU DHABI – FUJAIRAH

Image

1 dzień
Zbiórka w porcie lotniczym im. F.Chopina w Warszawie. Wylot do Emiratów. Przylot do Dubaju. Transfer do hotelu, zakwaterowanie.

2 dzień DUBAJ
Zwiedzanie Dubaju. W programie m.in.: spacer po najstarszej dzielnicy Dubaju –Deira: wizyta na Gold Souq (złotym bazarze) i Spice Souq (bazar przypraw i ziół). Zwiedzanie najstarszej szkoły i tradycyjnego domu arabskiego. Przeprawa na drugą stronę Creeku tradycyjną taksówką wodną abra. Krótki postój na Old Souq (stary bazar). Zwiedzanie Muzeum Historii Dubaju. Przejazd promenadą. W drodze do dzielnicy Jumeirah przejazd obok Union House i Jumeirah Mosque na plażę przy hotelu Burj Al Arab (możliwość zdjęć). Przejazd wzdłuż sztucznej wyspy Palm Jumeirah. Wizyta w centrum handlowym Mall of the Emirates. W drodze powrotnej przejazd wzdłuż Sheikh Zayed Road (ulica „drapaczy chmur” i najwyższego wieżowca świata Burj Dubai). Przejazd na Creek: powitalna kolacja na tradycyjnej arabskiej łodzi dhow połączona z rejsem po dubajskim Creeku (Dubai by night).

3 dzień HATTA
Wyjazd w rejon gór Hajjar. Przejazd do miejscowości Hatta. Zwiedzanie tradycyjnej wioski górskiej. Obiad w hotelu Hatta Fort. Po krótkim odpoczynku, przejazd na safari po pustyni. Wizyta na farmie wielbłądów, gdzie dla chętnych możliwość jazdy na quadach po pustyni (ok. 30 USD/15 minut). Po zachodzie słońca przejazd do tradycyjnej arabskiej oazy na pustyni, gdzie serwowana będzie kolacja (bufet, napoje bezalkoholowe wliczone w cenę). Możliwość przejażdżki na wielbłądzie, malowanie henną, palenie fajki wodnej shisha, możliwość zdjęć w strojach arabskich, pokaz tańca brzucha. Powrót do hotelu.

4 dzień EMIRAT SHARJAH - EMIRAT AJMAN
Wycieczka po emiracie Sharjah – kulturalnej stolicy świata arabskiego. Przejazd do emiratu Ajman. Po południu powrót do hotelu. Czas wolny. Dla chętnych fakultatywnie wyprawa na połów krabów. Wyjazd ok. godz. 16:30 do emiratu Umm Al Quwain, po zmierzchu wyprawa na połów krabów w okolice pobliskich wysp zarośniętych mangowcami. Powrót na kolację serwowaną w formie bufetu (kuchnia międzynarodowa); na deser możliwość skosztowania złowionych krabów. Wieczorem powrót do hotelu. Uwaga! Należy zabrać stroje kąpielowe, ręcznik i klapki. Cena: 60 USD od osoby.

5 dzień OMAN
Całodniowy rejs do regionu Musandam w Omanie. Przejazd do miejscowości Dibba. Następnie rejs tradycyjną łodzią dhow po fiordach. Obiad na pokładzie. Możliwość nurkowania (snorkeling) w wodach Oceanu Indyjskiego oraz krótkiego odpoczynku na piaszczystych plażach. Po południu powrót do Dibba. Transfer do hotelu.

6 dzień DUBAJ
Przejazd do centrum handlowego Mall of the Emirates. Czas wolny na zakupy. Dla chętnych fakultatywnie:
• jazda na nartach po prawdziwym stoku narciarskim w Ski Dubai (cena za pakiet 2 godz. ok. 60 USD, zawiera ciepłe ubranie).
• po południu obiad w restauracji Al Iwan w najwspanialszym hotelu świata (pierwsze piętro), słynnym siedmiogwiazdkowym Burj Al Arab, zbudowanym w kształcie żagla na środku zatoki i mającym 321 m wysokości (cena 215 USD obejmuje obiad w formie bufetu, kuchnia międzynarodowa, napoje dodatkowo płatne);
• przejazd na plażę w Jumeirah Park (wstęp ok. 3 USD);
• Jumana Show - wyjazd ok. godz. 19:00 na pustynię do amfiteatru, gdzie odbywa się pokaz arabskiej kultury: światło, woda i dźwięk, którego narratorem jest Omar Sharif. Dla chętnych kolacja w Al Sahra Resort. Cena: ok. 130 USD.

7 dzień EMIRAT AL AIN - ABU DHABI
Wycieczka do zielonego emiratu Al Ain. Zwiedzanie pałacu żony szejka Zayeda. Wjazd na najwyższy szczyt Emiratów - Jebel Hafeet. Obiad w restauracji hotelu położonego na wzniesieniu (bufet, woda mineralna wliczona w cenę). Po południu przejazd do stolicy Emiratów – Abu Dhabi. Przejazd promenadą (corniche) obok największego w Emiratach - meczetu Szejka Zayeda oraz drugiego w Emiratach 7* hotelu - Emirates Palace. Postój w tradycyjnej wiosce Heritage Village.

8 dzień FUJAIRAH
Całodniowa wycieczka na wschodnie wybrzeże Emiratów. Przejazd obok Sharjah Cultural Monument, przez góry Hajjar na wschodnie wybrzeże. Po drodze okazja do zakupów na Friday Market (bazar dywanów). Przejazd przez wioski arabskie Masafi i Dibbę, malowniczą trasą biegnącą wzdłuż wybrzeża. Po drodze widok na najstarszy w Emiratach meczet, pochodzący z XV wieku - Al Bidiyah Mosque. Obiad w hotelu leżącym na wybrzeżu Oceanu Indyjskiego. Możliwość plażowania lub nurkowania (za dopłatą). Przejazd przez Fujairah. Powrót do hotelu. Późnym wieczorem transfer na lotnisko.

9 dzień
Wylot do Europy. Przylot do Warszawy.

Cena obejmuje:
przeloty międzynarodowe,
transfery,
przejazdy autokarem, a po pustyni - jeepami,
zakwaterowanie w hotelu 3*, w pokojach 2-osob. z łazienką, dopłata do pokoju 1-osob. 1325 PLN,
śniadania, 4 obiady, 1 kolację,
wycieczki i wstępy wg programu,
opiekę pilota,
usługi lokalnych przewodników,
ubezpieczenie Signal Iduna (NW, KL, bagaż).

UWAGA!
Na 35 dni przed wyjazdem należy złożyć kserokopię paszportu (strona ze zdjęciem - zeskanowana w kolorze, zdjęcie takie jak do dowodu osobistego w kolorze zeskanowane, w formacie JPG o wielkości max. 40 KB) oraz opłatę za wizę 400 PLN.
Na zwyczajowe napiwki sugeruje się wziąć ok. 20 USD.

Terminy:
19.01.2009-27.01.2009
02.02.2009-10.02.2009
16.02.2009-24.02.2009
24.04.2009-02.05.2009
25.04.2009-03.05.2009
01.05.2009-09.05.2009
10.10.2009-18.10.2009
07.11.2009-15.11.2009
08.11.2009-16.11.2009

Cena: 6990 PLN

W ofercie także inne programy i terminy.
Chcesz wiedzieć więcej? Napisz do nas: i n f o @ z e a .pl.